08.10.2019

Komunikat Polskiego Związku Eksploratorów w sprawie konferencji w Sejmie RP zorganizowanej przez Konfederację, a dotyczącą detektorystów.

 

Wszyscy zauważamy wzmożone zainteresowanie polityków obywatelami. Jest to normalne zjawisko w okresie przedwyborczym.

W ostatnich tygodniach wielu polityków z różnych ugrupowań zgłaszało się do Polskiego Związku Eksploratorów z głosem poparcia naszej sprawy. Jedną z tych osób jest również pan Krzysztof Tołwiński z Konfederacji, który zaproponował zorganizowanie w gmachu Sejmu konferencji w sprawie detektorystów i ich praw. Umówiliśmy się na okres powyborczy, gdyż PZE stoi na stanowisku, że rozmawiamy z każdą władzą, jaka by nie była. Polski Związek Eksploratorów nie ma barw politycznych i z tego powodu nie powinniśmy uczestniczyć w kampanii wyborczej żadnej z partii. Ponadto członkami Polskiego Związku Eksploratorów są zwolennicy całej sceny politycznej w Polsce. Łączy nas pasja i wspólny cel, jakim jest zmiana przepisów na przyjaźniejsze eksploratorom. Jednocześnie jest nam bardzo miło, że Konfederacja pragnie wsłuchać się w nasz głos i pomóc nam walczyć o lepsze jutro.

Gdy opadnie wyborczy pył i zostaną wznowione rozmowy w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie zmian systemu ochrony zabytków, a przygotowany przez nas pakiet ustaw znajdzie się w Sejmie, to mamy szczerą nadzieję, że Konfederacja, jak i inne ugrupowania, które zapewniały nas o swoim wsparciu, zagłosują w naszej sprawie.

 

 

W imieniu Polskiego Związku Eksploratorów

Jacek Wielgus

Prezes Zarządu

 

 

 

 

link do materiału z konferencji:

www.facebook.com/janusz.korwin.mikke