Władze

     

Prezes - Jacek Wielgus

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, administrator najstarszego i największego w Polsce portalu eksploracyjnego www. poszukiwanieskarbow.com Członek zarządu fundacji Dajna im. Profesora Jerzego Okulicza Kozaryna, dyrektor techniczny Fundacji Bieg Rzeźnika, współorganizator kilkunastu, cyklicznych biegów górskich i miejskich (m.in. Bieg Rzeźnika, Ultra Maraton Bieszczadzki, Zimowy Maraton Bieszczadzki, Półmaraton Gliwicki). Specjalista w zakresie technik eksploracyjnych. Konsultant, organizator i uczestnik licznych inicjatyw związanych z edukacją środowisk związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego, współautor i realizator kilkunastu projektów badawczych Instytutu Archeologii UW oraz Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie. Żeglarz i podróżnik.

jacek.wielgus@pze.org.pl

 

 

 

Wiceprezes – Robert Kmieć

Z wykształcenia geofizyk, biegły sądowy kryminalistyki, właściciel firmy GPRsystem. Od ponad  26 lat zajmuje się pomiarami geofizycznymi. Od 40 lat oddany pasji eksploracyjnej, szczególnie interesuje się nowymi technologiami geofizycznymi mającymi zastosowanie w archeologii i geologii. Twórca Fundacji „Było nie minęło” – Adama Sikorskiego oraz Stowarzyszenia Narodowa Agencja Poszukiwawcza – NAP. W latach 2005 – 2017 współpracował przy realizacji programów historycznych: „Było nie minęło” (TVP), „Skarby III Rzeszy” (Polsat), „Nie do wiary” (TVN).  Przez wiele lat współpracował z instytucjami takimi jak: Instytut Pamięci Narodowej, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Muzeum WP, Muzeum AK oraz wieloma innymi muzeami na terenie kraju. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień z dziedziny historii m.in. „Złoty Krzyż Zasługi” (2015 r.), „Błękitne Skrzydła” (2012 r.), które otrzymał za wieloletnie, efektywne poszukiwania na terenie kraju i zagranicą „Polskich Historycznych Eksponatów” oraz miejsc „Narodowej Martyrologii”.

robert.kmiec@pze.org.pl

 

 

Skarbnik – Piotr Brzozowski

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Członek Ostrołęckiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego. Od kilku lat zapalony eksplorator.  Od samego początku prowadzący poszukiwania w sposób legalny i mocno promujący ten typ poszukiwań wśród innych detektorystów. Organizator i uczestnik zjazdów historyczno-edukacyjnych. 

piotr.brzozowski@pze.org.pl

 

 

Członek zarządu – Robert Liszka

Pasjonat historii, od wielu lat poszukiwacz –detektorysta. Współzałożyciel  i wiceprezes Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego TRISKELION oraz działającej przy stowarzyszeniu grupy rekonstrukcji  wczesnośredniowiecznej. W ramach eventów średniowiecznych prowadzi warsztaty łucznictwa tradycyjnego. Wraz ze Stowarzyszeniem Triskelion, od samego początku promują wśród poszukiwaczy tzw. legalne poszukiwania.

robert.liszka@pze.org.pl

 

Członek zarządu – Radosław Skowroński

Od kilkunastu lat zapalony detektorysta. Jako członek Lubuskiej Grupy Eksploracyjnej Nadodrze współorganizator obozów badawczych i badań terenowych, współpracujący z Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy i Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Pasjonat historii i szeroko pojętego regionalizmu. Zwolennik detektoryzmu rekreacyjnego.

radoslaw.skowronski@pze.org.pl