Wybierz nurtujące Cię pytanie. Są to regularnie zadawane pytania na które przedstawiamy odpowiedź. Jeżeli nie ma tu takich odpowiedzi jakich oczekujesz prosimy o kontakt na FB, lub przez maila.

Czy organizujecie zloty poszukiwaczy? Lub czy jest jakaś organizacja która się tym zajmuje?

PZE nie zajmuje się organizowaniem zlotów. Robią to często w ramach swojej działalności nasze stowarzyszenia członkowskie. Zloty nie są imprezami komercyjnymi, raczej służą integracji środowiska i najczęściej są związane z poznawaniem lokalnej historii. Proszę obserwować strony różnych stowarzyszeń i grup nieformalnych na FB. Jest sporo takich imprez.

Z przyjemnością udostępnimy także informacje o takich imprezach, mamy do tego specjalną zakładkę SPOŁECZNOŚĆ a w niej KALENDARZ IMPREZ.

Wpłaciłem składkę członkowską i do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji na temat spotkania i miejsca, w którym mógłbym odebrać legitymację?

Odbiór legitymacji nastąpi po odbytym szkoleniu. W ciągu kilku dni na stronie będzie informacja z miejscami i terminami szkoleń.

Jaki jest czas obowiązywania składki (członkostwa)?

Po opłaceniu składki ważność członkostwa trwa do końca roku kalendarzowego.

Czy mogę wypożyczyć sprzęt od PZE, na przykład wykrywacz czy georadar ?

Polski Związek Eksploratorów nie posiada takiego sprzętu, na własność związku nie gromadzimy sprzętu do poszukiwań, ponieważ nie organizujemy poszukiwań. Polski Związek Eksploratorów to związek stowarzyszeń (54 organizacji) i ok.3 tys. członków indywidulanych. Nasze stowarzyszenia dysponują często takim sprzętem. Proszę powiedzieć o co chodzi i do czego jest potrzebna Panu taka informacja?